******************************************************************************************************************************************
Bu Sitedeki Tüm Yazılar Ücretsizdir. Sadece Sizden İstediğimiz "Allah Bu Siteyi Hazırlayandan Razı Olsun" Amin... Demenizdir.
************************************************************************************************************************************ www.odeveson.blogspot.com adresindeki yazı ve makalelerin Kaynak göstermeksizin Tamamı veya Bir Kısmının KOPYALANMASI YASAKTIR.

50 Yılda neler olacak?

7 Mayıs 2011 Cumartesi Gönderen admin
Bilim dergisi New Scientist, 50. yıldönümü sayısında önümüzdeki 50 yıl içinde bilim ve teknoloji alanında kaydedilebilecek gelişmeleri yazdı


Bilim adamlarının tahminlerine göre 50 yıl içinde şu gelişmelerin olması bekleniyor:

Hayvanlarla konuşulabilecek: Geliştirilecek yeni bilgisayar ve cihazlarla, maymunlardan balıklara kadar birçok hayvanın duygularını, zihinlerini okumak ve insanların anlayabileceği
şekilde bilgisayarda kelimelere dökmek mümkün olacak.
Felçliler maratona katılabilecek: Geliştirilecek yeni tedavi yöntemleri sayesinde felçliler maratona bile katılabilecek ölçüde sağlıklarına kavuşturulabilecek.
Vücut nakli yapılabilecek: Suni olarak geliştirilen organlar sayesinde sayısız organ nakli yapılabilecek, kayıp uzuvlar yenilenebilecek, hatta tam vücut nakli söz konusu olabilecek.
Robotlar hayatın parçası olacak: Robot teknolojisi çok ilerleyecek ve robotlar hayatımızda çok önemli bir rol oynayacak.


NAKİL ÇİLESİ BİTECEK
Bilim adamlarına göre 2056’da tüm evrende farklı yaşam biçimleri tespit edilmiş olacak. Hatta uzaylıların yaşadığı kanıtlanacak. 50 yıl sonra kimse organ nakli beklerken ölmeyecek, çünkü her türlü “yedek parça” kurulacak organ çiftliklerinden siparişle sınırsız sayıda alınabilecek. Ayrıca öngörülere göre 50 yıl sonra herkes vejetaryen olacak. Çünkü hayvanlarla iletişime geçmemizi sağlayacak bir cihaz, onların ruh durumlarını insanlara aktaracak ve insanlar da acıyıp artık hayvan eti yemeye bir son verecek. İşte 2056 öngörüleri:

* Kök hücre alanında sağlanacak ilerlemelerle, omurilik felci bile tedavi edilebilecek. Dünyada kök hücre bankaları kurulacak. Kopmuş ya da ameliyatla kesilmiş kol ya da bacak gibi uzuvlar, yeni bir ilaçla tekrar büyütülebilecek (Prof. Ellen Heber-Katz, Wistar Enstitüsü).

* Yaşlanma engellenecek. Genetik ilaçlar ve genetik olarak müdahale edilmiş gıdalar sayesinde insan ömrü ortalama % 40 uzayacak (Prof. Richard Miller, Michigan Üniversitesi).

* Hayvanlarla iletişim kurabilecek. Böylece insanoğlu onların da duyguları olduğunu anlayacak ve herkes et yemeyi bırakacak (Dr. Daniel Pauly, British Columbia Üniversitesi).

* Uzayda ve dünya üzerinde değişik yaşam biçimlerinin varlığı tespit edilecek. Bir uzaylı istilası ise beklenmiyor ama bu tarihte Mars’a insanlı yolculuk yapıp orada koloni oluşturulabilecek (Dr. Richard Gott, Princeton Üniversitesi; Dr. Chris McKay, NASA).

* Organlar, kurulacak çiftliklerde, hayvanların vücudu üzerinde üretilecek (Prof. Bruce Lahn, Chicago Üniversitesi).

* Yumurta ve rahim dokusu dondurma yöntemleriyle, kadınların doğurganlık yaşı 10 yıl daha uzamış olacak (Dr. Carl Djerassi, Stanford Üniversitesi).

* Cinsellik evrensel bir hak haline gelecek ve eğitimlerle sapıklık, taciz olayları sona erecek (Dünya Cinsel Sağlık Birliği Genel Sekreteri Beverly Whipple).

Kaynak: İlginizi Çekecek Güzel Haberler Oyunlar ve fazlası
Googleda AraGoogle da bu haberi ara

ECBanner bloggping TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi pagerankonline.de - Pagerank Anzeige ohne Toolbar On our way to 1,000,000 rss feeds - millionrss.com
Seo Memurvadisi Backlink Austausch ECBannerFree Automatic Backlinks Free Automatic Backlinks Free Automatic BacklinksFree Automatic Backlinks Free Automatic BacklinksFree Automatic Backlinks
Bu sitedeki yazılar telif hakkları göz önüne alınarak yayınlanmaktadır. Kaynak göstermeksizin Tamamı veya Bir Kısmının KOPYALANMASI YASAKTIR. yayınlanan bu makale ve eserlerin hak sahipleri herhangibir nedenle telif hakkı idda ederlerse ve bizce uygun görülmesi halinde (gerçeklik esası olması dahilinde) bize lütfen mail atsınlar (ozkan@mail.nu) en kısa sürede eserleriniz sitemizden kaldırlır. © 2008 www.odeveson.blogspot.com